Szkoła Karpackich Liderek

Szkoła Karpackich Liderek

Pomimo, iż poziom zatrudnienia kobiet w administracji i NGO jest na obszarze polskich Karpat wysoki, to zdecydowanie mniej kobiet niż mężczyzn pełni funkcje sołtysów i radnych gmin. Staramy się więc podejmować działania sprzyjające zwiększeniu roli kobiet z regionu karpackiego w życiu publicznym.

Szkoła Karpackich Liderek to specjalna oferta szkoleniowa przeznaczona dla przedstawicielek karpackich organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych, mająca na celu wzmocnienie kompetencji kobiet w zakresie udziału w procesach podejmowania decyzji.

Szkoły Karpackich Liderek są wydarzeniem unikatowym!

Mają na celu odkrycie i wzmocnienie zasobów uczestniczek, tak aby bycie liderką stało się wyzwaniem zawodowym i przynosiło satysfakcję. Uczestniczki szkoły nauczą się jak połączyć rozwój osobisty i zawodowy ze skutecznym działaniem na rzecz karpackiej społeczności lokalnej.

Zapraszamy do udziału kobiety, które są liderkami w swojej społeczności lub chciałyby się nimi stać oraz kobiety, które pełnią lub chcą pełnić ważne funkcje w administracji samorządowej.

Trzydniowe szkolenia oparte prowadzone są w małych, kilkunastoosobowych grupach i oparte na praktycznych doświadczeniach oraz takich metodach szkoleniowych, jak gry symulacyjne, dyskusje, ćwiczenia. Dobór metod powoduje, że uczestniczki mogły wzmocnić swoją pozycje liderki w środowisku lokalnym i praktycznie wykorzystać wiedzę i nowe doświadczenia oraz nawiązać kontakty z innymi liderkami z regionu.

Tematyka szkoleń obejmuje m.in. takie zagadnienia, jak:

  1. Wzmocnienie pewności siebie
  2. Umiejętność prezentacji i wypowiadania się
  3. Wzmocnienie mocnych stron
  4. Inicjowanie społecznej aktywności lokalnej
  5. Prawa i obowiązki obywatelskie
Harmonogram szkoleń:

W latach 2011 – 2013 odbyły sie trzy edycje Szkoły Karpackich Liderek, które ukończyło łącznie blisko 50 Pań z trzech województw karpackich:

  1. Rajcza (woj. śląskie), 7-9 grudnia 2011 r.
  2. Orelec (woj. podkarpackie), 26-28 listopada 2012 r.
  3. Białka Tatrzańska (woj. małopolskie), 19-21 września 2013 r.

W dniach 29-30 stycznia 2014 r. uczestniczki pierwszych trzech edycji szkoły zapraszamy na IV Szkołę Karpackich Liderek, organizowaną pod hasłem „Karpackie Liderki razem”, która będzie okazją do integracji Liderek z wszystkich województw karpackich, wzmocnienia ich kompetencji w zakresie komunikacji interpersonalnej oraz zarządzania organizacjami pozarządowymi.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *