Zaproszenie na spotkanie Karpackiej Grupy Roboczej ds. Zrównoważonej Turystyki (Łopuszna, 24-25.04.2015)

Zaproszenie na spotkanie Karpackiej Grupy Roboczej ds. Zrównoważonej Turystyki (Łopuszna, 24-25.04.2015)

Kolejne spotkanie działającej przy Porozumieniu Karpackim „Karpaty Naszym Domem” Karpackiej Grupy Roboczej ds. Zrównoważonej Turystyki odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia (piątek – sobota) 2015 roku w Łopusznej k. Nowego Targu.

Spotkanie towarzyszy I Zjazdowi Karpackiemu, odbywającemu się w dniach 25-26 kwietnia 2015 r. w Ludźmierzu, do udziału w którym – w imieniu wszystkich organizatorów – serdecznie zapraszamy!

Grupa zajmuje się opracowaniem i wdrożeniem koncepcji realizacji Szlaku Kultury Wołoskiej jako mechanizmu wspierającego turystykę zrównoważoną, nastawioną na zarządzanie ruchem turystycznym i rozwój turystyki kulturowej. W swoich działaniach Grupa odnosi się też do całości zagadnień związanych z rozwojem turystyki przyjaznej środowisku w Karpatach, podejmując specyficzne dla tego regionu problemy i wypracowując rekomendacje w wybranych tematach.

Celem kwietniowego spotkania będzie rozwinięcie zagadnień wskazanych jako ważne podczas poprzedniego spotkania Grupy (w dniach 22-23 stycznia 2015 r. w Ustrzykach Górnych),  w tym:

  1. opracowanie wytycznych dla rozwoju zrównoważonej turystyki w Karpatach 
  2. wskazanie działań niezbędnych dla zachowania i ochrony krajobrazu kulturowego Karpat jako podstawy oferty turystycznej regionu
  3. wykorzystanie Telewizji Turystycznej w promocji Szlaku Kultury Wołoskiej i innych przedsięwzięć turystycznych w Karpatach.

W zgłoszeniach na spotkanie bardzo prosimy o wskazanie jednego z powyższych zagadnień lub zaproponowanie innego tematu, który uznają Państwo za istotny. 

Prezentacje i raport ze styczniowego spotkania można znaleźć tutaj.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu uprzejmie prosimy o zarejestrowanie się do dnia 9 kwietnia 2015 r. przez formularz dostępny na stronie: www.karpatylacza.pl/rejestracja (z uwagi na fakt, iż liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona, zgłoszenia telefoniczne lub mailowe nie będą uwzględniane).

Ze względów organizacyjnych prosimy o podanie w polu „Uwagi” – oprócz wybranego tematu prac grupy – także daty (lub dat) noclegu oraz specjalnych preferencji dietetycznych.

Będziemy zaszczyceni, jeśli zechcecie Państwo uczestniczyć we wspólnych działaniach na rzecz Karpat!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *