Zaproszenie na spotkanie Karpackiej Grupy Roboczej ds. Zrównoważonej Turystyki (Wysowa Zdrój, 25-26.06.2015)

Zaproszenie na spotkanie Karpackiej Grupy Roboczej ds. Zrównoważonej Turystyki (Wysowa Zdrój, 25-26.06.2015)

Kolejne spotkanie działającej przy Porozumieniu Karpackim „Karpaty Naszym Domem” Karpackiej Grupy Roboczej ds. Zrównoważonej Turystyki odbędzie się w dniach 25-26 czerwca (czwartek – piątek) 2015 roku w Wysowej Zdrój.Karpacka Grupa Robocza ds. Zrównoważonej Turystyki działa od 2011 roku. Zajmuje się opracowaniem i wdrożeniem koncepcji realizacji Szlaku Kultury Wołoskiej jako mechanizmu wspierającego turystykę zrównoważoną, nastawioną na zarządzanie ruchem turystycznym i rozwój turystyki kulturowej. W swoich działaniach Grupa odnosi się też do całości zagadnień związanych z rozwojem turystyki przyjaznej środowisku w Karpatach, podejmując specyficzne dla tego regionu problemy i wypracowując rekomendacje w wybranych tematach.

Spotkanie poświęcone będzie opracowaniu wytycznych dla rozwoju zrównoważonej turystyki w Karpatach ze szczególnym uwzględnieniem zachowania i ochrony krajobrazu kulturowego jako podstawy oferty turystycznej regionu. Robocza wersja wytycznych (do pobrania poniżej) powstała na poprzednim spotkaniu grupy, w Łopusznej w dniach 24-25 kwietnia br. Drugim ważnym tematem będzie omówienie propozycji dalszych działań grupy, w tym możliwych do realizacji projektów. W związku z tym prosimy uczestników o przygotowanie związanych z tym głosów w dyskusji.

Prezentacje i raport z poprzedniego spotkania grupy, w Łopusznej w dniach 24-25 kwietnia br., można znaleźć tutaj.

Eksperci zaangażowani w prace Grupy otrzymują zwrot kosztów dojazdu (do 50 złotych na osobę za spotkanie), Stowarzyszenie Ekopsychologia pokrywa też koszty wyżywienia, a w razie potrzeby także noclegu uczestników (w pokojach dwuosobowych) z dnia 25 na 26 czerwca.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu uprzejmie prosimy o zarejestrowanie się nie później niż do dnia 16 czerwca 2015 r. przez formularz dostępny na stronie: www.karpatylacza.pl/rejestracja (z uwagi na fakt, iż liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona, zgłoszenia telefoniczne lub mailowe nie będą uwzględniane). Podczas rejestracji prosimy o wskazanie w polu „Uwagi”: (1) potrzeby noclegu i (2) specjalnych preferencji dietetycznych.

Będziemy zaszczyceni, jeśli zechcecie Państwo uczestniczyć we wspólnych działaniach na rzecz Karpat!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *