Spotkanie: Innowacje w turystyce wiejskiej (Jaworzynka, 18.05.2015)

Spotkanie: Innowacje w turystyce wiejskiej (Jaworzynka, 18.05.2015)


Serdecznie zapraszamy na spotkanie pt. „Na Wołoskim Szlaku. Innowacje w turystyce wiejskiej”, które odbędzie się w poniedziałek, 18 maja 2015 roku w godz. 10.00 – 16.00 w Jaworzynce (Agroturystyka „Na Uwietrzu”, 43-476 Jaworzynka 818) w Beskidzie Śląskim.
Uwaga: w ostatniej chwili zwolniło się kilka miejsc na spotkaniu, przedłużamy więc termin zgłoszeń do soboty, 16 maja br.

Spotkanie jest częścią międzynarodowego projektu „InRuTou – Innowacje w turystyce wiejskiej”, wspierającego tworzenie, rozwój i promocję inicjatyw turystycznych na górskich terenach wiejskich przy zastosowaniu nowych mediów. W związku z tym w ramach projektu przygotowane zostały narzędzia pomocne w rozwijaniu lokalnej oferty turystycznej, w tym:

  • materiały szkoleniowe w formie kursu on-line (www.learn.inrutou.eu/pl)
  • platforma wymiany informacji (www.share.inrutou.eu) oraz 
  • mapa atrakcji turystycznych wraz z aplikacją mobilną (www.inrutou.eu/app).

Do udziału w spotkaniu, i jednocześnie w projekcie, zapraszamy gospodarstwa agroturystyczne, ośrodki kultury i centra informacji turystycznej, gestorów turystyki o profilu wiejskim i inne instytucje, organizacje i osoby zaangażowane w rozwój turystyki na obszarze polskich Beskidów, od Beskidu Śląskiego przez Beskid Żywiecki, Mały, Średni, Wyspowy, Gorce, Beskid Śląski i Niski aż po Bieszczady.

Udział w projekcie obejmuje:

  • spotkanie wprowadzające (Jaworzynka, 18.05.2015)
  • opracowanie nowych produktów turystycznych (do końca czerwca br.)
  • spotkanie podsumowujące prace nad produktami turystycznymi (Ochotnica Górna, 1.07.2015)
  • wydanie folderów promujących powstałe produkty turystyczne 
  • wizytę studyjną w Austrii (12-16.07.2015, dla kilkuosobowej delegacji – liderów działań lokalnych) oraz 
  • międzynarodową konferencję podsumowującą projekt (Czerwienne-Bachledówka, 15-17.10.2015).

Podczas spotkania wprowadzającego przedstawiona zostanie idea Szlaku Kultury Wołoskiej, koncepcja turystyki zrównoważonej oraz zagadnienia związane z promocją produktów turystycznych.

Druga, warsztatowa część spotkana, poświęcona zostanie omówieniu zasad udziału w projekcie „InRuTou” oraz zapoznaniu się z jego ofertą, w tym narzędziami do tworzenia produktów turystycznych – w związku z tym tych z Państwa, którzy mają taką możliwość, prosimy o przyniesie na spotkanie laptopów (zapewniamy dostęp do internetu).

Szczegółowy program spotkania do pobrania poniżej.

Udział w projekcie, w tym w spotkaniu, jest bezpłatny. Zapewniamy materiały informacyjne, poczęstunek i zwrot kosztów dojazdu na spotkania, a także pokrywamy koszty udziału w wizycie studyjnej i konferencji podsumowującej.

Uprzejmie prosimy o e-mailowe lub telefoniczne potwierdzenie udziału do soboty, 16 maja br. (e-mail: m.fedas@ekopsychologia.pl, tel. 606 930 819), w tym podanie informacji o możliwości przyniesienia na spotkanie laptopa oraz ewentualnych specjalnych preferencjach dietetycznych. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.

Będziemy zaszczyceni, jeśli zechcą się Państwo włączyć we wspólne działania na rzecz Karpat. Mamy nadzieję, że udział w projekcie wesprze lokalne działania na rzecz rozwoju lokalnej oferty turystycznej Szlaku Kultury Wołoskiej.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *