Rusza Karpacki Uniwersytet Otwarty

Rusza Karpacki Uniwersytet Otwarty

Zapraszamy na cykl wykładów otwartych na karpackich uczelniach. Wykładowcy, związani z regionem naukowo i prywatnie, opowiedzą m.in.o walorach Karpat i karpackiej tożsamości.Na spotkania zapraszamy studentów i uczniów, słuchaczy uniwersytetów III wieku, przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji, miłośników Karpat; słowem wszystkich mieszkańców i sympatyków regionu.

Wykłady są bezpłatne.

Pierwsze spotkanie już 16 stycznia w Krośnie, kolejne 19 stycznia w Nowym Targu i 21 stycznia w Nowym Sączu.

Wykład III

środa, 21 stycznia 2015 r., godz. 9:00-10:00

Sala nr 8 (Instytut Ekonomiczny), Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 61)

Procedury ocen oddziaływania na środowisko ze szczególnym uwzględnieniem wpływu na zdrowie i warunki życia ludzi

dr Anicenta Bubak – specjalność: nauki biologiczne – toksykologia środowiskowa. Adiunkt w Instytucie Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach, w Zespole Analiz Ryzyka Środowiskowego. Główne obszary zainteresowania to oceny oddziaływania na zdrowie i warunki życia ludzi oraz ocena ryzyka zdrowotnego.

Wykład II

poniedziałek, 19 stycznia 2015 r., godz. 10:00-11:30

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu (ul. Kokoszków 71)

Publicystyka społeczna Władysława Orkana na przykładzie „Listów ze wsi”

dr Anna Mlekodaj – doktor nauk humanistycznych, wykładowca Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Autorka licznych publikacji z zakresu podhalańskiego piśmiennictwa regionalnego, w tym także publikacji dotyczących Władysława Orkana, oraz regionalizmu. Autorka antologii poezji gwarowej, wypisów tekstów gwarowych dla szkół. Redaktor opracowań naukowych.

Wykład I

piątek, 16 stycznia 2015 r., godz. 14:00-15:30

aula Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie (ul. Kazimierza Wielkiego 4)

Karpaty nasze – ich – wspólne. Historia i współczesność wielokulturowego pogranicza

dr Grzegorz Demel – etnolog i ukrainoznawca, specjalizuje się w antropologii etniczności, problematyce mniejszości narodowych, wielokulturowości i polityki etnicznej, zagadnieniach tożsamości kulturowej ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy i pogranicza polsko-ukraińskiego. Na co dzień związany z Fundacją Znak i Fundacją Obywatelska Perspektywa gdzie zajmuje się projektami polsko-ukraińskimi i wielokulturowymi. Czynny przewodnik górski.

 


Wykłady organizowane są w ramach projektu „Karpaty łączą – mechanizm konsultacji i wdrażania konwencji karpackiej”, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *